Niepodległościowe granie za nami foto + film

2017-11-06

Blisko 100 młodych adeptów siatkówki z całego kraju w sobotę 4 listopada przyjechało do Ponieca by wziąć udział w I Niepodległościowym Turnieju Dwójek Siatkarskich dla chłopców z rocznika 2007 i młodszych.

Z frekwencji oraz poziomu turnieju niezwykle zadowoleni byli organizatorzy PKS Piast Poniec oraz OSiR w Poniecu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się zorganizować tak duży turniej. Na nasze zaproszenie odpowiedziały ośrodki szkoleniowe z niemal całego kraju. Do Ponieca przyjechali zawodnicy m.in. z Gliwic, Gostynia, Jarocina, Kędzierzyna Koźla, Krotoszyna, Leszna, Lubina, Międzyrzecza, Milicza, Opola, Poznania, Wrocławia – wylicza Łukasz Kubeczka, trener sekcji siatkówki PKS Piast Poniec.

W turnieju udział wzięło 37 dwójek siatkarskich, które przez niemal siedem godzin na sześciu boiskach rozegrały przeszło 200 spotkań – dodaje Łukasz Kubeczka

Turniej odbywał się w trzech etapach – pierwszy i drugi to spotkania grupowe w systemie „każdy z każdym”, trzeci etap to już decydujące o konkretnym miejscu pojedynki. Same mecze to jednosetowe spotkania do 15 punktów – tłumaczy Łukasz Idowiak, współorganizator sobotnich zmagań.

W meczu decydującym o zwycięstwie spotkały się drużyny z Kędzierzyna Koźla I i Poznania I. Górą okazali się młodzi zawodnicy z Kędzierzyna, którzy wygrali 15 – 5

Trzecie miejsce przypadło II drużynie z Kędzierzyna. W meczu, którego stawką było najniższe miejsce na podium, pokonali oni zespół Volley Gang Wrocław 15 – 13.

Na tle utytułowanych drużyn bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Piasta Poniec. I drużyna w składzie Maksymilian Wasiak, Cyprian Brodziak i Filip Rychel zajęła wysokie 6 miejsce. II zespół w składzie Jakub Lisiecki, Filip Dykiert i Szymon Wróbel zajął 34 pozycję.

MVP turnieju został Dawid Banasiak z Kędzierzyna Koźla.

Niespodzianką dla zawodników była z pewnością obecność libero Cuprum Lubin Marcina Krysia, która każdemu zawodników na zakończenie turnieju wręczył okolicznościowy medal.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Gminy Poniec, Gminnego Centrum Kultury w Poniecu oraz firm Alfa Electric, Rasco oraz Nuss. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy przygotowali pyszny poczęstunek i doskonale wywiązali się z wszystkich swoich obowiązków :).   

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Film


Galeria


© 2018 Development By Nuss Software